-
Продукти
- Вентилатори и вентилационни устройства
- Видеонаблюдение
- Ключове и Контакти
- Електроматериали
- Електромотори и електродвигатели
- Електронни елементи
- Електроуреди за бита
- Източници на енергия
- Кабели и проводници
- КИТ комплекти
- Компютърна техника
- Конектори и съединители
- Крепежни елементи
- Кутии и разпределителни табла
- Озвучаване
- Осветление и аксесоари за лампи
- Охладителни радиатори
- Превключватели и индикатори
- Предпазители и Защити
- Разклонители и удължители
- Резервни части
- Релета и контактори
- Средства за автоматика
- Стойки и масички
- Телевизионна и сателитна техника
- Трансформатори и трафове
- Други
-
Измервателни уреди и системи
- Мултицети и мултимери
- Детектори и тестери на ел. инсталации
- Амперклещи
- Осцилоскопи
- Лабораторни захранващи устройства
- Сигнал генератори
- Лабораторно измервателно оборудване
- Волтметри
- Амперметри
- Електромери
- Уреди за измерване на параметри на околната среда
- Пирометри
- Шунтове
- Щипки тип крокодил
- Сонди за мултицети
- Банан щекери и гнезда
- Други
-
Честотомери
Честотомери
Снимка
Продукт
Цена и наличност
Страница 1 от 1
«1»
Какво са Честотомерите?
Честотомерът е измервателен уред, измерващ честотата на периодичен процес. Измерваната величина се появява на екран (или друг вид дисплей) в Hz (херцове), които са единицата за честота в SI. Честотомерите могат да бъдат аналогови или цифрови, преносими или стационарни. Към групата на електроизмервателните уреди спадат аналоговите, вибрационните и кондензаторните честотомери. Вибрационните честотомери, например, са уреди от електромагнитната система, които работят в диапазона от 10 до 1000 Hz. Към групата на радиоизмервателните уреди спадат резонансните, кондензаторните и електронно-изчислителните честотомери.
Какво представляват различните видове честотомери?
- Механични вибрационни честотомери - Вибрационните честотомери работят на принципа на резонанса и имат серия от гъвкави четци, които са закрепени в единия край на обща основа. Когато в основата на честотометъра действат механични вибрации, те карат гъвкавите четци да вибрират. Най-високата вибрационна амплитуда се наблюдава върху четеца, чиято естествена вибрационна честота е равна или близка до стойността на измерваната честота.
- Електромеханични честотомери - Състоят се от електромагнити и серия от гъвкави четци, закрепени към единия край на обща основа, която от своя страна е прикрепена към арматурата на електромагнит.
- Електродинамометри - С тях се измерва съотношение. Разполагат с осцилаторна верига в единия край, която непрекъснато е настроена към средната честота на измервания обхват на даден инструмент
- Weston честотомери - Когато токът преминава през двете серпентини, които са перпендикулярни една на друга, поради този ток някои ще бъдат създадени магнитни полета и така магнитната игла ще се отклони към по-силното магнитно поле, показвайки отчетената честотата на уреда.
- Резонансни честотомери - Тези честотомери се състоят от осцилаторна верига със свързващ контур, който прихваща електромагнитните трептения (радиовълни), детектор, усилвател и резонансен индикатор.
- Хетеродинни честотомери - Измерваната честота се сравнява с честота, която е известна, и е възпроизведена от осцилатор или хетеродин.
- Дигитални честотомери - Съвременните дигитални честотомери работят в диапазона от 10 на 4-та степен до 10 на 9-та степен херца. Относителната грешка при измерване е от 10 на 9-та степен до 10 на 11-та степен и чувствителност от 10 на 2-ра степен волта.
Викиват Ви пожелава приятно пазаруване!