Universal interface relay CR-P024DC1 (1SVR405600R1000) with nominal voltage of the coil 24 VDC, contact system SPDT - NO + NC and load capacity of the contacts 16 A / 250 VAC.
Manufacturer:
Model:
CR-P024DC1
Individual Warranty:
24 months
Company Waranty:
12 months
Weight:
0.015 Kgs
Availability
Available online
400 pcs.
On site in Vikiwat shop
the price on site may be different
out of stock
See quantities
-10%