Centrifugal fan, brushless, VF12032M-S, from VEMARK, for electronic equipment, with supply voltage of 12 VDC, dimensions 120 x 120 x 32 mm, power of 7.8 W, flow rate 60 m³ / h. The body and fin are made of plastic. Connects via a two wire, sleeve mechanism.
Manufacturer:
Model:
VF12032M-S
Individual Warranty:
24 months
Company Waranty:
12 months
Weight:
0.308 Kgs
Availability
Available online
205 pcs.
On site in Vikiwat shop
the price on site may be different
3 pcs.
See quantities
-5%