Radial industrial fan UF13372APA23H, supply voltage 230 VAC with power 36 W, working opening 133 mm and flow 280 m3/h. It is possible to reduce the fan flow rate with a properly selected frequency controller.
Manufacturer:
Model:
UF13372APA23H
Individual Warranty:
24 months
Company Waranty:
24 months
Weight:
0.915 Kgs
possible Free shipping
Availability
Available online
14 pcs.
On site in Vikiwat shop
the price on site may be different
out of stock
See quantities
-20%