Axial fan, brushless, PMD2408PMB1-A(2).GN, from SUNON, for electronic equipment, with supply voltage of 24 VDC, dimensions 80 x 80 x 38 mm, power of 9.6 W, flow rate 143 m³ / h. The body and fin are made of plastic. Connects via two wires, rolling bearing mechanism.
Manufacturer:
Model:
PMD2408PMB1-A(2).GN
Individual Warranty:
24 months
Company Waranty:
12 months
Weight:
0.187 Kgs
Availability
Available online
1478 pcs.
On site in Vikiwat shop
the price on site may be different
2 pcs.
See quantities
-10%