Axial industrial fan VM200WZL-4E, supply voltage 230 VAC with power 35 W, working opening 200 mm and flow 500 m3/h. It is possible to reduce the fan flow rate with a properly selected frequency regulator.
Manufacturer:
Model:
VM200WZL-4E
Individual Warranty:
24 months
Company Waranty:
12 months
Weight:
2.200 Kgs
possible Free shipping
Availability
Available online
36 pcs.
On site in Vikiwat shop
the price on site may be different
out of stock
See quantities
-10%