Pulse power supply NPF-40D-36, 1.12A, 21.6~36VDC, 40.32W, DC
Pulsed LED power supply with input voltage 90-305 VAC, output voltage from 21.6 to 36 VDC, output current 1.12 A, output power 40.32 W and 90% efficiency.
Specifications
Technical parameters of Pulse power supply NPF-40D-36, 1.12A, 21.6~36VDC, 40.32W, DC
Brand:
MEAN WELL
Maximum output load:
1.12A/21.6~36VDC