Switching power supply RSP-320-15, 13.5~18/15VDC, 21.4A, 321W, MEAN WELL
Built-in power supply unit MEAN WELL (RSP-320-15) with output current 21.4 A, output voltage 13.5~18 / 15 VDC and wide input voltage range 88~264 VAC / 124~370 VDC. Surge, overload, overheat and short circuit protection.
More information
Specifications
Technical parameters of Switching power supply RSP-320-15, 13.5~18/15VDC, 21.4A, 321W, MEAN WELL
Brand:
MEAN WELL
Maximum output load:
21.4A/13.5~18VDC
Power:
321 [W]
Power supply device type:
switching
Supply voltage:
88~264/124~370 [VAC/VDC]
Output voltage:
13.5~18 [VDC]
15 [VDC]
Number of outputs:
1
Mounting:
secure
Model:
RSP-320-15
Dimensions:
215x115x30 [mm]
Operating temperature:
-30~70 [°C]
Files
Technical documentation of Switching power supply RSP-320-15, 13.5~18/15VDC, 21.4A, 321W, MEAN WELL