Axial fan, SF11580A1083HBL.GN, from SUNON, for electronic equipment, with supply voltage of 115 VAC, dimensions 80 x 80 x 38 mm, power of 12 W, flow rate 52 m³ / h. The body is made of metal, and the fin is made of plastic. Connects via two wires, ball bearing mechanism.
Manufacturer:
Model:
SF11580A1083HBL.GN
Individual Warranty:
24 months
Company Waranty:
12 months
Weight:
0.347 Kgs
Availability
Available online
381 pcs.
On site in Vikiwat shop
the price on site may be different
out of stock
See quantities
-10%