Fan, industrial, axial with grille, 200mm, 680m3/h, 63W, 230VAC, BDRAX-200-2K
Axial industrial fan BDRAX-200-2K with grille, supply voltage 230 VAC with power 63 W, working opening 200 mm and flow 680 m3/h. It is possible to reduce the fan flow rate with a properly selected frequency controller.
Attention!
Specifications
Technical parameters of Fan, industrial, axial with grille, 200mm, 680m3/h, 63W, 230VAC, BDRAX-200-2K
Brand:
BAHCIVAN
Fan type:
axial with grill
Flow rate:
680 [m³/h]
Power:
63 [W]
Supply voltage:
230 [VAC]
Revolutions:
3200 [rpm]
Opening:
ф200 [mm]
Noise level:
60 [dB]
Model:
BDRAX-200-2K
Housing material:
metal
Operating temperature:
-5~60 [°C]
Rated current:
0.28 [A]
Files
Technical documentation of Fan, industrial, axial with grille, 200mm, 680m3/h, 63W, 230VAC, BDRAX-200-2K