MEAN WELL, HRPG-1000-15 switching power supply with output current 64 A, output voltage 14~17/ 15 VDC and wide input voltage range 90~264 VAC / 127~370 VDC. Overvoltage, overload, overheating and short circuit protection.
MEAN WELL, HRPG-1000-15 switching power supply unit with output current 64 A, output voltage 14~17 / 15VDC and wide input voltage range 90~264 VAC / 127~370 VDC. Protection against short SCP, overheating OTP, against overvoltage OVP and against overload OPP. Efficiency 92%. The power supply unit also has additional functions: PFC active. Electrical connection: terminal block.